Rodzaje wykończenia stali w odpływach liniowcych

 

      Odpływ prysznicowy liniowy może być wykończony w 3 rodzajach. Każde wykończenie ma swoje wady i zalety. Poniżej postaram się opisać każde z wykończeń odpływów prysznicowych. Wykończenia dotyczą tylko kratek z maskownicami, przy odpływie do zabudowy płytką nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ widoczne są tylko ranty odpływu.

 

400 F 6732220 0JQfZlbeaIgmLd5L3hu5a7Wlm3BMz8nq Rodzaje wykończenia stali w odpływach liniowcych

 

      Pierwszy rodzaj wykończenia to stal polerowana. Bardzo popularna przy armaturze łazienkowej (baterie do umywalek, natryski prysznicowe). Odpływ taki bardzo mocno się błyszczy, ale ma jedną wadę ciężko jest utrzymać go w czystości, ponieważ każda kropla pozostawiona na maskownicy nie wytarta będzie potem widoczna.

 

b pre 4dd042fc10c0e 300x172 Rodzaje wykończenia stali w odpływach liniowcych

 

      Drugim rodzajem wykończenia jest stal szlifowana(zwana także szczotkowaną). Według mnie najlepsze rozwiązanie łączy estetykę z praktyką. Stal z wykończeniem szlifowanym lekko się błyszczy(mniej jak stal polerowana), ale dzięki temu na tej stali nie są tak widoczne wyschnięte krople wody po skorzystaniu z prysznica. Polecam ten rodzaj stali wszystkim tym, którzy cenią sobie estetykę i wygodę(nie musimy tak często przecierać odpływów)

 

images 150x150 Rodzaje wykończenia stali w odpływach liniowcych

 

      Trzeci rodzaj wykończenia to stal matowa. Pozbawiona jest całkowicie połysku. Przy obecnie występującym produktach pobocznych w łazience wygląda trochę odmiennie, chyba, że całą armaturę w łazience mamy w macie to jak najbardziej taki odpływ pasuje do łazienki.

 

     

Reasumując do swojej łazienki wybrałbym stal szczotkowaną (szlifowaną) gdyż jest ona najbardziej praktyczna, a zarazem bardzo estetyczna.

 

 

Źródło: www.odplywliniowy.info